Ekologiczna budowa

Budować ekologicznie, oznacza dbać o naturę . Wykorzystywane materiały budowlane powinny pochodzić z surowców odnawialnych, bo wtedy pozyskiwanie ich nie zaburza ekosystemu. Tworząc i wcielając w życie naszą  koncepcję stawiamy  sobie za cel, osiągnięcie maksymalnej jakości życia, przy  minimalnej ingerencji w naturalne ekosystemy. Chcemy dać ludziom możliwość zamieszkana w domach przyjaznych  dla środowiska,  w których będą mogli wygodnie i zdrowo żyć

Dlaczego drewno cedrowe?
Syberyjski cedr – w Rosji zwany „carem tajgi” osiąga do 40 metrów wysokości i jest ekstremalnie długowieczny. Egzemplarze mające 400 lat to średnia długość życia tych drzew, a spotyka się również takie, które mają ponad 800 lat. Na właściwości drewna cedrowego pozytywny wpływ ma niewielki  przyrost pnia wynoszący tylko 1mm rocznie. Nasz modułowy dom tworzony z profilowanych belek drewna cedru syberyjskiego cechuje się wyjątkowymi właściwościami np. temperatura pomieszczeń może być w nim  aż o 4 stopnie Celsjusza niższa niż w konwencjonalnym domu murowanym, a mimo tego temperatury odczuwalne w obu domach nie będą się od siebie różnić. Oprócz tego drewno cedrowe oddaje dużo wolniej zmagazynowane ciepło, co pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie. Modułowym domem z drewna cedrowego można bez większego nakładu osiągnąć normy domu pasywnego.

Punkt dodatkowy!
Zawarta w cedrze żywica i oleje mają antyseptyczne właściwości, co odstrasza wszystkie grzyby i insekty które zazwyczaj atakują drewno. W domu z drewna cedrowego mogą Państwo mieć przez cale lato okna otwarte na oścież a i tak żaden owad nie odważy się wlecieć do środka.